Sıkça Sorulan , Kafaya Takılan Sorular

Haydi Sor, Sor !!!

GENEL SORULAR

Data Centerlarımız nerededir?

Data Centerlarımız Türkiye, İzmir’dedir.

Cihazlarımız, Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2680 32GB Ram ve çift 1 gb datalı hatlardır.

Geri İade Kurallarımız

Geri iade işlemimiz satın alındıktan 3 gün içinde olmaktadır. Domain ve Ek alınan özelliklerde (sabit ip, ssl gibi) ürünlerde iademiz yoktur. Domainlerin transfer şifresi verilmektedir. Kısacası sadece hosting paketlerimizin iadesi vardır. O da 3 gündür. İş günüde değil, anam babam normal 3 gün işte, tipik 72 saat.

Kendi alanıma giremedim ne yapmalıyım?

Hangi alana giremediniz? başta onu iyi bilin, değişik değişik müşterilerimiz oluyor hali ile. Bilgisayardan hostingden anlayanda anlamayanda alıyor, almaya çalışıyor normal olarak. Bilenler zaten kendi işini kendisi hallediyordur. Fakat bilmeyip “Bana bir web sitesi yapalım” diye başlayıp önüne faturayı getirince “hosting ne lazımmı ki” diyenler için. önce nereye girmeye çalışıyorsunuz onu tam olarak bilin, gerekirse fotoğrafını çekip mail atın ( [email protected] a mail atın.). Mail atınca daha 10 saniye sonra telefonla aramayın. arasanız bile bile insanız ve siz tek müşterimiz değilsiniz. Tamam mı? Teşekkürler.

Ödeme yapamıyorum.

Para gönderecem diyinde bir şekilde alırız sanırsam. Siz yeterki verme niyetinde bulunun, arada oluyor Ulan alacağımız 300-400 lira git gel git gel adamın 10-15 kere kapısını çalıyoruz. Lanet olsun senin gibi müşteriye diyip çıkıyoruz. Kul hakkıdır, nasıl konuşuldu ise o şekilde biz işimizi, sizde ödemesini yapabilirsiniz.

Ödemelerinizi http://odeme.turbokonya.com adresinden yapabilirsiniz. IBAN  numaramız orada mevcuttur.

Ödeme Yapmadım Ne Olur?

Domain ve Hosting ödemenizi zamanında yapmazsanız web siteniz kapanır. Süresi geçen domain ve hostinglerde ilk 15 gün içerisinde ödemelerde %50, ödeme tarihinin geçmesinden 15 gün sonra ise siteniz tamamen kapatılıp açtırılmak istendiğinde sıfırdan bir sözleşme ile web siteniz tekrar yapılır ve tasarım+hosting+domain ücreti tamamen alınır.

Web Sitem Açılmıyor, ne yapmam gerekli?

Her hosting firmasında olduğu gibi %99 uptime diye size söz veriyoruz. bu orana bakarsanız bir yılda ortalama 3-4 gün web sitenizin gidebilme ihtimali vardır. 1-2 saatlik kesintiler ülkemizin internet ve elektrik altyapısında olup, zaten gerekli Datacenter güncelleme ve iyileştirmelerimizi siz müşterilerimizin fazla hissetmemesi için geceleri uyumuyoruz, yatmıyoruz, oyun oynamıyoruz ve bu zamanlarda işimizi görüyoruz. Sizin iyiliğiniz için uğraşıyor, sizin için tırmalıyoruz…